Gelen Soru: kullanmayı düşünmediğim ve yalnızca kullanacağım pariteleri nasıl sabitleyebilir? piyasa gözlemini açtım. Sembol altındaki istemediğim pariteyi gizli veya delede yapamıyorum.teşekkürler.

Cevap:

Öncelikle yukarıda gözüken resimde, görünüm yazısının altındaki yukarı yeşil, aşağı kırmızı ok olan ‘Market Watch’ (piyasa gözlemi) simgesine tıklayarak piyasa gözlemi açılmalıdır.

Ardından kaldırmak istediğiniz paritenin üzerine fareniz ile sağ tıklayarak ‘gizle’ye tıklayın.

Eğer gizlediğiniz pariteyi tekrar göstermek isterseniz de, herhangi bir paritenin üzerine fareniz ile sağ tıklayarak ‘çaprazlar’a tıklayın.

Küçük bir pencere açılır. Piyasa gözleminde gözüken paritelerin simgeleri bu pencerede sarı renkte, gizlenen paritelerin simgeleri gri renkte gözükür. İnaktif olan yani gözükmeyen pariteleri tekrar göstermek için bu ufak pencerede paritenin üzerine tıklayıp, sağ taraftaki ‘göster’ tuşuna basınız. Aynı zamanda burada gizlemek istediğiniz bir paritenin üzerine burada tıklayarak sağ taraftan ‘gizle’ tuşuna basın. Düzenleme işlemini bitirdikten sonra sağ taraftan ‘kapat’ tuşuna basın.

Bu arada ayrıca belirtelim ki, en popüler pariteleri gizleyemezsiniz.