Elbette ki herkes bir an önce gerçek hesaba geçip para kazanmak ister. Ancak para kazanabilmek için kurduğumuz sistem veya kullandığımız yöntemin demo hesaplarda bize aylık bazda sürekli para kazandırması gerekir. Her ay para kazanamasakta, 4 ayın 2 sinde para kaybediyorsak sistemimizi veya yöntemimizi geliştirmemiz gereklidir.

Trading sistemleri, teknik analiz, temel analiz ve benzeri her türlü işlem stratejisini demo hesaplarda öğrenmek, hem para kaybetmemek açısından, hem güvenimizin yerinde kalması ve zamanla artması açısından, hem de az para ile nasıl sonuçlar elde ettiğimiz ve yüksek miktarlı para ile nasıl sonuçlar elde ettiğimizi görmemiz açısından çok faydalıdır.

Demo hesaplarda para kazanmaya başlamak demek, gerçek hesap açmadığımız için kazanacağımız parayı kazanmamamız bir nevi para kaybettiğimiz anlamına gelmez. İşlem stratejinizi sağlamlaştırmak ve bu strateji üzerinde kendimizi geliştirmek, ileride gerçek hesapta tecrübeli bir şekilde, neyi nasıl yapacağımızı bilmemizi sağlar.

Demo hesap süresi minimum 2 yıl olmalıdır. Demoda sürekli kazanıyorum para kaybetmeyeyim diye düşünmenize gerek yoktur. Çünkü kaldıraç sistemi olduğu için, demoda kendinizi geliştirdiğinizde kaldıracı biraz daha yüksek kullanabilme yeteneğini elde edeceksiniz. Bu yüzden kaçan birşey pek olmaz hiç merak etmeyin.

Demo hesaplarda kazanç yöntemimizi bulup, bunda tecrübe edindikten sonra gerçek hesapta para kazanabiliriz. Ancak bir bir sistem veya yöntemimizin olması ve bize demo hesapta, para kazandırdığını kanıtlayabilmesi gerekli.